LUNA – System nagrywania dla interfejsów UA

2020-04-08

System nagrywania LUNA to nowy, w pełni funkcjonalny system do tworzenia, nagrywania i produkcji muzyki w stylu analogowym firmy Universal Audio, stworzony specjalnie dla interfejsów audio UA wyposażonych w Thunderbolt, w tym branżowych standardów: Apollo i Arrow.

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NA INTERFEJSY UNIVERSAL AUDIO Z SYSTEMEM LUNA

System nagrywania LUNA składa się z uniwersalnego interfejsu audio (UA) wyposażonego w złącze Thunderbolt, aplikacji LUNA, rozszerzeń LUNA (LUNA Extensions) i instrumentów LUNA (LUNA Instruments) oraz nowoczesnego komputera Mac z systemem macOS Mojave lub Catalina.

LUNA jest dostępna do bezpłatnego pobrania dla wszystkich posiadaczy interfejsów audio UA Thunderbolt (tylko Mac).

System do nagrywania LUNA został stworzony w celu zapewnienia właścicielom interfejsów Apollo najbardziej naturalnego, inspirującego i analogowo brzmiącego środowiska produkcji muzycznej dostępnego na rynku.

To zintegrowane rozwiązanie sprzętowo-programowe zapewnia analogowe brzmienie i kreatywną bezpośredniość dzięki procesom wykonywanym w czasie rzeczywistym, które są częściej kojarzone z nagrywaniem analogowym niż z typową obsługą cyfrowych stacji roboczych (DAW).

Żadne inne oprogramowanie do nagrywania nie jest w stanie konkurować z szybkim, inspirującym przepływem pracy, klasycznym, analogowym brzmieniem i możliwościami głębokiej integracji z Apollo systemu nagraniowego LUNA.

LUNA osiąga swój cel, jakim jest przekształcenie interfejsów Apollo w inspirujący, w pełni zintegrowany system nagrywania na cztery różne sposoby, czyli „cztery gwiazdki” systemu LUNA:

1. Głęboka integracja z Apollo – Szybki, naturalny przepływ pracy

Szybki, naturalny przepływ pracy systemu LUNA zapewnia właścicielom Apollo najszybsze środowisko nagraniowe do produkcji, edycji i miksowania muzyki. Oprócz bezproblemowej integracji sprzętowo-programowej z Apollo i Arrow system nagraniowy LUNA pozwala na rejestrację dźwięku z wykorzystaniem wtyczek UAD zasilanych przez DSP bez zauważalnej latencji, a także oferuje nową funkcję Accelerated Realtime Monitoring™ – która zapewnia szybką, analogową obsługę nagrywania i dogrywania z wykorzystaniem wbudowanej akceleracji DSP Apollo.

Głęboka integracja systemu LUNA z Apollo będzie prawdziwym objawieniem dla każdego, kto nie nagrywał muzyki na systemie nagraniowym wspomaganym DSP za ponad 10 tyś dolarów. Produkcja muzyczna będzie od razu bardziej solidna, niezawodna i intuicyjna, pozbawiona latencji i kłopotów związanych z monitorowaniem.

2. Wbudowany sumator Neve – Natychmiastowe brzmienie klasycznej konsolety
LUNA oferuje precyzyjną emulację obwodów sumujących dźwięk z konsolet Neve 80-Series, zaprojektowanych przez Neve Electronics w latach 60. i wczesnych 70., charakteryzujących się bogatym harmonicznie brzmieniem wzmacniacza sumującego Neve 1272. Nie jest to „wtyczka sumująca” wymagająca wielu instancji i okien wtyczek; jest to opcjonalne rozszerzenie systemu LUNA (LUNA Extension), które jest wbudowane bezpośrednio w strukturę miksera systemu LUNA. Rozszerzenie Neve Summing LUNA Extension może błyskawicznie przekształcić bardzo czysty, techniczny miks w klasycznie brzmiące nagranie wypełnione energią i życiem. Liczne testy odsłuchowe potwierdziły zdumiewającą wierność rozszerzenia Neve Summing LUNA Extension w stosunku do oryginalnej sprzętowej konsolety Neve.

3. Zintegrowana taśma wielościeżkowa – Ciepło i dynamika na życzenie
LUNA posiada zintegrowaną emulację magnetofonu wielośladowego (Multitrack Tape) na każdej ścieżce audio i instrumentalnej – zapewniając właściwości dźwiękowe określane przez inżynierów dźwięku jako „ciepło” i „punch” (kop/cios). Rozszerzenie Oxide LUNA Extension jest dostarczane z LUNA bezpłatnie, a użytkownicy mogą następnie próbować różnych brzmień taśmy magnetycznej dzięki rozszerzeniu Studer® A800 Multichannel Tape Recorder Extension (sprzedawanemu oddzielnie). Należy ponownie zauważyć, że Multitrack Tape nie jest „wtyczką”, która musi być wpięta w wielu oknach; jest on wpleciony w strukturę systemu LUNA.

4. Zupełnie nowe instrumenty LUNA – Niesamowity realizm napędzający inspirację
Poza tym LUNA wyróżnia się całkowicie nowymi instrumentami programowymi (LUNA Instruments) – po raz pierwszy w historii firmy Universal Audio wiedza i specjalistyczne umiejętności w zakresie elektrycznego i akustycznego modelowania, próbkowania, syntezy i przetwarzania sygnału została wykorzystana w instrumentach wirtualnych. Powstałe instrumenty programowe są ultra-realistyczne, responsywne, „żywe” i inspirujące.

Obecnie dostępne instrumenty LUNA:
– Moog® Minimoog to niezwykle dokładna i inspirująca emulacja syntezatora Minimoog, opracowana w ścisłej współpracy z Moog Music.
Sugerowana cena detaliczna 299 $ (bezpośrednio ze strony internetowej UA).
– Fortepian Ravel™–  zapierająca dech w piersiach symulacja fortepianu Steinway Model B, stworzona w oparciu o stosowaną wyłącznie w UA metodę samplingu, modelowania fizycznego i nową technologię Ultra-Resonance – zapewniające wszystkie niuanse brzmieniowe tego studyjnego klasyka (Sugerowana cena detaliczna 299 $ – bezpośrednio ze strony internetowej UA).
– Shape – kompletny, kreatywny zestaw narzędzi z nowoczesnymi i klasycznymi instrumentami klawiszowymi, perkusją/perkusjonaliami, gitarą/basem, brzmieniami orkiestrowymi i syntezą w czasie rzeczywistym, dostępnymi dzięki wsparciu Universal Audio, Spitfire Audio, Orange Tree Samples, Loops de la Creme i wielu innych.

W zestawie z LUNA do pobrania za darmo!

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ NA INTERFEJSY UNIVERSAL AUDIO Z SYSTEMEM LUNA

Inne kluczowe cechy LUNY:

  • Nieograniczona liczba ścieżek – tyle, ile Twój Mac wyposażony w Thunderbolt będzie w stanie obsłużyć,
  • Edycja i przeglądanie kontekstowe – system inteligentnie przełącza narzędzia i tryby przeglądania w oparciu o przepływ pracy,
  • Uruchamianie wtyczek UAD i Audio Units (AU) – Wszystkie wtyczki UAD, AU i instrumenty programowe AU działają w systemie LUNA,
  • Automatyczne zapisywanie sesji – LUNA ciągle zapisuje, dzięki czemu już nigdy nie stracisz swojej pracy,
  • Import AAF – Import sesji z innych głównych programów DAW z zastosowaniem standardowego w branży formatu Advanced Authoring Format (AAF).

System nagraniowy LUNA (tylko Mac / macOS Mojave lub Catalina) jest do pobrania za darmo ze strony UA (uaudio.com), dostępny dla wszystkich posiadaczy interfejsów Apollo i Arrow (z Thunderbolt)