Aplikacja “Smart Pianist”: nowość na Androida, dostępna aktualizacja na iOS

2018-07-13

Yamaha nie pozostaje bierna na wszechobecną inteligentną technologię. Dowodem na to jest zaktualizowana aplikacja Smart Pianist. Wersja 2.0 dostępna na system iOS sprawia, że gra na fortepianie jest jeszcze bardziej intuicyjna. Oprócz serii cyfrowych fortepianów Clavinova CSP, użytkownicy mogą od teraz za pośrednictwem iPhona lub iPada kontrolować również modele serii Clavinova CSP, Arius YDP-S34, przenośne pianino P-125, AvantGrand NU1X oraz AvantGrand N3X. Aplikacja Smart Pianist 2.0 jest darmowa i dostępna do pobrania w sklepie Apple App Store. Zapewnia mnóstwo opcji, dzięki którym łatwo zmodyfikujesz swoją grę na fortepianie. Dobieraj podkłady, doskonal swoją technikę i graj ulubione kompozycje. Aplikacja umożliwia prosty wybór i łączenie różnych brzmień. Ponadto, nuty utworów zapisanych w formacie MIDI mogą być wyświetlane bezpośrednio na urządzeniu. Włącz utwór z własnej biblioteki i wpleć go do swojej gry. Aplikacja rozpoznaje akordy, a tempo oraz wysokość dźwięku można regulować podczas odtwarzania. W serii CSP Clavinova istnieje dodatkowo możliwość wyświetlania nut piosenek. W pozostałych instrumentach widoczne są symbole akordów. Aplikacja Smart Pianist umożliwia nagrywanie własnych występów w najwyższej jakości, a także dostosowywanie, zapisywanie i łatwe pobieranie ulubionych ustawień, takich jak modyfikacja brzmienia fortepianu, szczegółowe regulacje dźwięku (nawet poszczególnych nut) lub efektów dźwiękowych naśladujących określone otoczenie (sala koncertowa, katedra itp.).

Poza wersją 2.0 na iOS, Yamaha udostępni również po raz pierwszy aplikację na system Android. Smart Pianist będzie do pobrania za darmo w sklepie Google Play już na koniec maja. Początkowo będzie kompatybilny tylko z modelami serii CSP Clavinova i wybranymi urządzeniami z systemem Android.

Obie wersje zachęcają do bardziej intuicyjnego korzystania z instrumentu oraz oferują wiele ciekawych opcji. Gracze mogą nawet tworzyć własne bazy muzyczne, a także szeroką gamę pomocy naukowych. Niezależnie od tego, czy jest to wersja na system iOS, czy na Androida, z aplikacją YAMAHA Smart Pianist, granie na pianinie staje się łatwiejsze i bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek - i to nie tylko dla początkujących.

Kompatybilne modele:

- Clavinova CSP

- Arius YDP-S34

- P125

- AvantGrand NU1X

- AvantGrand N3X