MPC Specjalistyczne Centrum

2017-03-13

 
Wprowadzenie
Ewolucja współczesnej muzyki jest nierozerwalnie związana z legendarną serią Akai Professional MPC – w pełni funkcjonalnego, potężnego urządzenia do produkcji muzyki i występów na żywo, które pociągnęło za sobą powstanie wielu nowych i rozwój niezliczonych istniejących gatunków muzycznych. Dzięki często kopiowanej, ale niedoścignionej konstrukcji, Music Production Centre (centrum produkcji muzycznej) zapewnia swoim użytkownikom bezkonkurencyjny sposób pracy i namacalny interfejs z perspektywicznymi, pożądanymi funkcjami, ustanawiającymi nowy standard w branży. Nie zadowalaj się imitacjami, przejmij kontrolę nad swoją twórczością przy pomocy MPC.

Nowości w MPC
MPC powraca - uzbrojone w stworzone na nowo funkcje, ale zachowujące podstawy etosu organizacji pracy, które zdefiniowały jego kultową reputację. Co nowego w MPC? Funkcja działania autonomicznego, nagrywanie ścieżek audio, odtwarzanie klipów, time-stretching i pitch-shifting w czasie rzeczywistym, MPC 2.0 Software i o wiele więcej. To nie jest tylko kolejna generacja MPC. To punkt zwrotny w możliwościach samowystarczalnego tworzenia.

Autonomiczne centrum
MPC nie tylko uzupełnia Twój sposób pracy, lecz także go poprawia. MPC X i MPC Live spaja wygodę obsługi ekranu dotykowego, pełną funkcjonalność i możliwość niezależnego działania z kultowym układem szesnastu dynamicznych, czułych na docisk padów RGB Akai Professional. Rezultat? Wciągające, samowystarczalne, rozwiązanie do produkcji i występów, starannie zaprojektowane dla niespotykanej dotąd ekspresji twórczej bez ograniczeń.

Sterowanie przy pomocy wielodotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości
Odkryj MPC i doświadcz nieograniczonej, namacalnej kontroli pod opuszkami palców. Jego wielodotykowy, kolorowy ekran pojemnościowy i adaptacyjny interfejs użytkownika dostosowuje się płynnie do funkcji menu MPC w bardzo wyraźnej wysokiej rozdzielczości. Chwytanie, zbliżane i edycja obrazów fal („waveformów”), rysownie zdarzeń MIDI, programowanie sekwencera krokowego, przeglądanie i ładowanie próbek, dodawanie efektów, precyzyjna regulacja miksu i o wiele więcej – to wszystko przy intuicyjnej obsłudze znanej ze smartfonów i tabletów.

Sterowanie zdefiniowane na nowo
Bez względu na to, czy wolisz pracować na jednym urządzeniu, czy marzysz o naprawdę wyzwolonej produkcji, MPC X i MPC Live bez trudu przekształca się z ogromnego, autonomicznego centrum do produkcji muzyki w bardzo wydajny kontroler MIDI. W trybie autonomicznym MPC napędzane jest natywnie przez MPC 2.0 Software, które jest wypełnione możliwościami w zakresie produkcji i gry na żywo. Podłącz MPC X lub MPC Live do komputera Mac lub PC, załaduj oprogramowanie MPC jako wtyczkę w wybranym programie DAW lub jako autonomiczną aplikację i zaprzęgnij niezaprzeczalną moc i możliwości kreatywne instrumentów i efektów VST. Niezależnie od Twoich preferencji, MPC redefiniuje oczekiwania dotyczące kontroli i z łatwością spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania.

Pamięć i łączność
Standardowo MPC X i MPC Live dostarczane są z wewnętrzną kartą Micro SD o pojemności 16GB. Chciałbyś wykorzystać swoje próbki bez przywiązywania się do komputera? Oba modele wyposażone są w złącze dysku SATA 2,5", zapewniające dodatkową pamięć masową w postaci dysku SSD lub HDD. Dodatkowo dostęp do brzmień można uzyskać i dodawać je do biblioteki przy użyciu wbudowanego czytnika kart SD lub pendrive'a.

Bezgraniczne brzmienia i inspiracja
MPC zasłużył sobie na swoją reputację dzięki bezkompromisowym, świetnym brzmieniom uzyskiwanym przy użyciu wyłącznie urządzenia. MPC X i MPC Live nie są tu żadnym wyjątkiem. Mają zainstalowane 10 GB światowej klasy brzmień. The Vault 2.0 zawiera próbki i zestawy od wiodących firm projektujących brzmienia, w tym Capsun Audio, MVP Loops, TOOLROOM, CR2 Records, Loopmasters oraz nasze starannie przygotowane brzmienia.

Pliki do pobrania