Logo hurtowniamuzyczna.pl
Logo hurtowniamuzyczna.pl

Nowości

19000 zł
1789 zł 1870 zł
2735 zł 2999 zł
2735 zł 2999 zł
760 zł 760 zł
660 zł 660 zł

Po 20 latach dwa unikalne syntezatory od CASIO...

2012-03-14
Model XW-G1 oraz XW-P1 na wiosnę 2012 r. w sprzedaży!
Podczas styczniowych targów NAMM Show 2012 firma CASIO zapowiedziała wiosenną premierę dwóch modeli syntezatorów: model XW-G1, który łączy w sobie funkcje różnych urządzeń cyfrowych używanych przez klubowych DJ-ów oraz model XW-P1, który ma być prawdziwym syntezatorem do tworzenia dźwięków na żywo i ekspresyjnego grania. Będą to pierwsze, po 20 latach przerwy, syntezatory w ofercie firmy CASIO, która była pionierem wśród tego rodzaju instrumentów w latach 80-tych.
 
Oba model, posiadające smukły korpus i ważące zaledwie 5,4kg, wyposażono w dziewięć suwaków oraz cztery niezależne potencjometry z możliwością przyporządkowania różnych funkcji, co czyni instrumenty intuicyjnymi i ułatwia kontrolę nad szeroką gamą dźwięków.

Model XW-G1 z kategorii Groove, to syntezator, który pozwala użytkownikom cieszyć się wieloma funkcjami, wykorzystywanymi przez klubowych DJ-ów, na ich cyfrowym sprzęcie. W tym instrumencie typu All-in-one zawarto wszystkie charakterystyczne właściwości DJ-owskiego sprzętu. Wymienić tu można takie funkcje jak: Step Sequencer, Sample Looper czy zewnętrzne wejście audio, umożliwiające podkładanie głosu. Za pomocą wbudowanych 61 klawiszy, użytkownicy mogą nie tylko grać na żywo, mogą też korzystać z klawiatury w celu szybkiego wywołania innych funkcji w trakcie miksowania, dając użytkownikowi rzeczywistą kontrolę nad brzmieniem instrumentu. Sterowanie dźwiękami odbywa się za pośrednictwem układu dziewięciu suwaków, 16 przycisków Step Sequencer i czterech pokręteł, rozmieszczonych po lewej stronie, w górnym panelu syntezatora. Podczas występów na żywo, przydatny z pewnością też będzie wielofunkcyjny przycisk, który pozwala przypisać użytkownikowi istotne funkcje na konkretne klawisze.

Drugi model, XW-P1 z kategorii Performance, to z kolei syntezator w szczególności przeznaczony do tworzenia dźwięków i ekspresyjnego grania podczas występów na żywo. Szeroką gamę dźwięków można tworzyć przede wszystkim za pomocą 620 zaprogramowanych tonów, z których główne to: Solo Synthesizer, Hex Layer oraz Drawbar Organ. Ponadto, model XW-P1 wyposażony jest w szereg funkcji, które mają dać wymagającym wykonawcom większą siłę ekspresji, przejawiającą się w funkcji Performance, dzięki której użytkownicy mogą przypisać ustawienia swoich poszczególnych wykonań do czterech niezależnych stref klawiatury.

Oba modele nowych syntezatorów CASIO mogą być zasilane z ogniw suchych baterii, co umożliwia użycie instrumentów od gry na scenie po występy na ulicach.
Sprzedaż modelu XW-G1 zapowiedziana została przez CASIO na kwiecień, zaś modelu XW-P1 na koniec marca tego roku.           
 
Casio XW-P1
 Casio XW-G1