Po 20 latach dwa unikalne syntezatory od CASIO...

2012-03-14
Model XW-G1 oraz XW-P1 na wiosnę 2012 r. w sprzedaży!
Podczas styczniowych targów NAMM Show 2012 firma CASIO zapowiedziała wiosenną premierę dwóch modeli syntezatorów: model XW-G1, który łączy w sobie funkcje różnych urządzeń cyfrowych używanych przez klubowych DJ-ów oraz model XW-P1, który ma być prawdziwym syntezatorem do tworzenia dźwięków na żywo i ekspresyjnego grania. Będą to pierwsze, po 20 latach przerwy, syntezatory w ofercie firmy CASIO, która była pionierem wśród tego rodzaju instrumentów w latach 80-tych.
 
Oba model, posiadające smukły korpus i ważące zaledwie 5,4kg, wyposażono w dziewięć suwaków oraz cztery niezależne potencjometry z możliwością przyporządkowania różnych funkcji, co czyni instrumenty intuicyjnymi i ułatwia kontrolę nad szeroką gamą dźwięków.

Model XW-G1 z kategorii Groove, to syntezator, który pozwala użytkownikom cieszyć się wieloma funkcjami, wykorzystywanymi przez klubowych DJ-ów, na ich cyfrowym sprzęcie. W tym instrumencie typu All-in-one zawarto wszystkie charakterystyczne właściwości DJ-owskiego sprzętu. Wymienić tu można takie funkcje jak: Step Sequencer, Sample Looper czy zewnętrzne wejście audio, umożliwiające podkładanie głosu. Za pomocą wbudowanych 61 klawiszy, użytkownicy mogą nie tylko grać na żywo, mogą też korzystać z klawiatury w celu szybkiego wywołania innych funkcji w trakcie miksowania, dając użytkownikowi rzeczywistą kontrolę nad brzmieniem instrumentu. Sterowanie dźwiękami odbywa się za pośrednictwem układu dziewięciu suwaków, 16 przycisków Step Sequencer i czterech pokręteł, rozmieszczonych po lewej stronie, w górnym panelu syntezatora. Podczas występów na żywo, przydatny z pewnością też będzie wielofunkcyjny przycisk, który pozwala przypisać użytkownikowi istotne funkcje na konkretne klawisze.

Drugi model, XW-P1 z kategorii Performance, to z kolei syntezator w szczególności przeznaczony do tworzenia dźwięków i ekspresyjnego grania podczas występów na żywo. Szeroką gamę dźwięków można tworzyć przede wszystkim za pomocą 620 zaprogramowanych tonów, z których główne to: Solo Synthesizer, Hex Layer oraz Drawbar Organ. Ponadto, model XW-P1 wyposażony jest w szereg funkcji, które mają dać wymagającym wykonawcom większą siłę ekspresji, przejawiającą się w funkcji Performance, dzięki której użytkownicy mogą przypisać ustawienia swoich poszczególnych wykonań do czterech niezależnych stref klawiatury.

Oba modele nowych syntezatorów CASIO mogą być zasilane z ogniw suchych baterii, co umożliwia użycie instrumentów od gry na scenie po występy na ulicach.
Sprzedaż modelu XW-G1 zapowiedziana została przez CASIO na kwiecień, zaś modelu XW-P1 na koniec marca tego roku.           
 
Casio XW-P1
 Casio XW-G1