Nowości

589 zł
702 zł Cena regularna
589 zł najniższa cena

Yamaha THR - nadchodzi nowa era wzmacniaczy gitarowych...

2011-10-29
Yamaha THR - nadchodzi nowa era wzmacniaczy gitarowych - Nowy wymiar jakość brzmienia, elastyczności i użyteczności.

30 września 2011 roku Yamaha ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej serii wzmacniaczy gitarowych z głośnikami a wraz z nią modeli THR10 oraz THR5. Jednostki te oferują najlepszy design, funkcje oraz jakość brzmienia a całość stworzona została na podstawie wielomiesięcznych badań przeprowadzonych z gitarzystami z całego świata. Nowa seria THR to kolejna era muzyki gitarowej.

Wzmacniacz gitarowy Yamaha THR10

Wzmacniacz gitarowy Yamaha THR5

Modele THR10 oraz THR5 zbudowane zostały na sile kompetencji firmy Yamaha. Reprezentują one nową erę w projektowaniu wzmacniaczy gitarowych. Zaprojektowane zostały po to, aby dodać nowy poziom twojej grze na gitarze sprawiając, że staje się ona możliwa dosłownie wszędzie poza sceną oraz studiem.

Wcześniej, małe wzmacniacze do ćwiczeń były po prostu zmniejszonymi wersjami dużych, wzmacniaczy scenicznych. Ich jakość brzmienia nie nadawała się do ćwiczeń w małych pomieszczeniach. Całkiem niedawno pojawiły się także wzmacniacze wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak ścieżki akompaniamentu czy wejścia audio. W dalszym ciągu stanowią one połączenie technologii wzmacniaczy scenicznych oraz nowych funkcji. W takich modelach jakość brzmienia gitary i dźwięku to często daleko idący kompromis.

Aby zaprojektować nową serię wzmacniaczy gitarowych, Yamaha przeprowadziła szeroko zakrojone badania. Zapytaliśmy gitarzystów co do nich przemawia, o ich perspektywę na muzykę oraz środowisko w jakim lubią grać. Na podstawie tych badań, Yamaha stworzyła serię THR, która oferuje optymalny design, funkcje oraz jakość brzmienia. Yamaha skupiła się na zaspokojeniu potrzeb klientów, którzy posiadają doświadczenie w graniu na gitarze i starają się skupić na swoim własnym stylu gry.

Zastosowanie: Przełom w podejściu do tworzenia wzmacniaczy gitarowych

Klasyczny, kompaktowy design naszych wzmacniaczy umożliwia gitarzystom grę w każdym miejscu, w sypialni, salonie, za kulisami sceny czy nawet w parku, pozwalając im na pełne wykorzystanie funkcji instrumentu i dodatkowego wyposażenia. Seria THR oferuje doskonałe brzmienie wzmacniaczy lampowych w wysokiej jakości systemie stereo, możliwość zasilania przy pomocy baterii, wbudowany tuner chromatyczny oraz osiem wygodnych w użyciu efektów dźwiękowych, a wszystko w jednym urządzeniu. Wzmacniacze mogą być również wykorzystywane jako interfejs audio. Załączone oprogramowanie Cubase AI umożliwia nagrywanie w domu dając muzykom nieograniczone pole do eksperymentowania i rozwijania kreatywności.

Jakość dźwięku: Najlepsze brzmienie w pełni wykorzystujące technologie firmy Yamaha


Brzmienie gitary: udało nam się odtworzyć brzmienie legendarnych wzmacniaczy firmy Yamaha dzięki użyciu oryginalnej technologii Virtual Circuitry Modeling (VCM). Ponieważ technologia VCM opiera się na tradycyjnym układzie elementów wykorzystywanych w analogowych wzmacniaczach, modele z serii THR oprócz charakterystycznego brzmienia tych legendarnych urządzeń wiernie odtwarzają również zakres tonalny, wszelkie zakrzywienia i kształt dźwięku. Innymi słowy, po względem jakości brzmienia nasze urządzenia dorównują tradycyjnym wzmacniaczom analogowym. Co więcej, w przypadku obniżenia natężenia dźwięku nie traci on na jakości, co jest charakterystyczne dla większości wzmacniaczy.

Dźwięk audio:Cechą wyróżniającą nową serię wzmacniaczy THR od tego typu urządzeń dostępnych na rynku jest niezwykła jakość dźwięku audio, który charakteryzuje się szeroką skalą doskonale wyważonych częstotliwości brzmieniowych. Dźwięk gitary świetnie komponuje się z innymi brzmieniami nadając im nową jakość. Głośniki brzmią, jakby znajdowały się poza wzmacniaczem, co stwarza efekt niezwykłej przestronności. To zjawisko, główna zaleta serii THR, opiera się na oryginalnej technologii stereo firmy Yamaha.

Design: Skoncentrowany na tym, aby zaspokoić potrzeby gitarzystów

Design serii THR daje gitarzystom to, czego potrzebują, łącznie z intuicyjnym systemem obsługi charakterystycznym dla urządzeń analogowych oraz wyglądem w stylu retro. Głośniki zostały wyposażone w wolno rozbłyskującą, pomarańczową diodę na przedniej kratce przywodzącą na myśl analogowe wzmacniacze. Charakterystyczny wygląd naszych modeli tworzy atmosferę, która przemawia do osób doceniających wyjątkowe cechy świata gitary.

Linia produktów: Dwa rodzaje dostosowane do różnych potrzeb

Seria THR to prostota i mobilność. Chociaż liczba kontrolek i ich układ są minimalistyczne, jakość brzmienia gitary i dźwięku audio nie zostały poddane żadnym kompromisom. Modele THR5 wyposażone w tryb pięciostopniowy, od głębokiego brzmienia, poprzez niezwykle czyste do zupełnie nowoczesnego to więcej niż potrzebuje gitarzysta od urządzenia umożliwiającego wygodną grę.

Modele THR10, wyposażone w większą obudowę, wzbogacone są o częstotliwości z niskiego i średniego zakresu. Poza trybami dostępnymi w modelach THR5, THR10 oferują takie efekty jak tworzenie brzmienia gitary basowej, elektro-akustyczną symulację mikrofonu oraz czysty kanał dla wokalu i keyboardu, sprawiając, że nagrywanie muzyki w domu staje się. Ponadto, modele THR10 zostały wyposażone w 3-zakresowy equalizer (EQ) oraz funkcję User Memory. Maksymalnie pięć rodzajów brzmienia stworzonych przez wykonawcę przy wykorzystaniu dostępnych brzmień wzmacniacza, efektów i EQ, może zostać zapisanych w pamięci urządzenia. Przyciski zapisywania zostały umieszczone u góry panelu kontrolnego, co zapewnia łatwy dostęp do nich. .