Nowości

469 zł
499 zł Cena regularna
492 zł najniższa cena
224 zł
233 zł Cena regularna
217 zł najniższa cena

Breakout Festiwal - Cieszanów 20-22 sierpnia 2009 r.

2009-08-06
„Breakout Festiwal” prezentuje wykonawców muzyki rockowej w jej najczystszej postaci. Muzyki gitarowej z sekcją rytmiczną, odwołującej się do brytyjskiej i amerykańskiej tradycji rock and rolla i rocka oraz rhythm and bluesa i bluesa. „Breakout Festiwal” to impreza dla zespołów i fanów głównego nurtu muzyki rockowej. Muzyki, która w dalszym ciągu stanowi podstawę przemysłu muzycznego na świecie. Jest to jedyny w Polsce festiwal, na którym prezentowana jest tylko i wyłącznie tego typu muzyka.
Na większości  festiwali dominuje niezwykły eklektyzm stylistyczny. Prezentowane jest na nich bardzo szerokie spektrum współczesnej muzyki. Organizowane są oczywiście festiwale jednorodne stylistycznie (np. bluesowe), jednak żaden nie jest poświęcony tylko i wyłącznie muzyce rockowej.
Spośród wielu ogólnopolskich festiwali tylko „Breakout Festiwal” odbywa się po wschodniej stronie Wisły.

I Festiwal dedykowany był pamięci dwójki wielkich artystów: Tadeusza Nalepy, wybitnego muzyka, kompozytora, gitarzysty i wokalisty oraz wybitnej piosenkarki Miry Kubasińskiej.

Twórcą „Breakout Festiwalu” jest Tomasz Paulukiewicz. Festiwal stanowi kontynuację i rozwinięcie wcześniejszych imprez autorstwa tego producenta, a przede wszystkim cyklu „Rock Galicja”, koncertów „Breakout wraca do domu” (25.05.1985 r.) i „Rzeka Dzieciństwa- 60 urodziny Tadeusza Nalepy” i wielu, wielu innych.

Pierwszy „Breakout Festiwal” odbył się 19 czerwca 2007 roku w Rzeszowie.

Drugi „Breakout Festiwal” miał miejsce w Cieszanowie (woj. podkarpackie), 22 sierpnia 2008 roku i zgromadził około 8 tysięcy fanów muzyki rockowej.
 

Bilety można zamawiać poprzeż e-mail: magnus@hurtowniamuzyczna.pl i perkusje@hurtowniamuzyczna.pl
, lub przez Allegro


BRAKOUT FESTIWAL 2009 – ROCK N` ROLL & REGGAE

Cieszanów, 20-22 sierpnia 2009

WYSTĄPIĄ:

Pierwszy dzień, 20 sierpnia (czwartek):

Ras Luta, Bob One, Marika, Junior Stress, Jamal Soundsystem, dj Bart.

Drugi dzień 21 sierpnia (piątek):

The Poise Rite, Rockaway, Armia, KSU, Kumka Olik, 1984, Benzyna, Coma, Neonovi, Black Tapes

Trzeci dzień 22 sierpnia (sobota):
 
The Marians, Voo Voo, Haydamaky, Strachy na Lachy, Big Cyc, Brown, Wańka Wstańka, The Jet –Sons, Kruki, Ot Vinta.

Tegoroczny Breakout Festiwal to impreza 3-dniowa ! Organizatorzy postanowili pierwszy dzień poświęcić muzyce Reggae. Dwa kolejne dni będą utrzymane w rockowej konwencji.

W Festiwalu wezmą udział zarówno gwiazdy jak i zespoły, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, mające jednak już na swoim koncie pierwsze sukcesy, udział w ważnych przeglądach, lub wydanie ciekawej debiutanckiej płyty.

Festiwal jest imprezą międzynarodową, polsko-ukraińską. Wezmą w niej udział obok polskich gwiazd, także dwa zespoły ukraińskie – Haydamaky i Ot Vinta. Jako, że Cieszanów leży niedaleko od granicy, spodziewany jest także liczny udział w Festiwalu publiczności ukraińskiej (dla niej wstęp jest darmowy) .

Festiwal odbywa się w przepięknym Cieszanowie (woj Podkarpackie), leżącym na Roztoczu, na granicy województw Podkarpackiego i Lubelskiego.

Spodziewamy się udziału ponad 40 tys. widzów z całej Polski. Impreza ma już swoje trwałe miejsce na mapie najważniejszych krajowych Festiwali.