Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk

Ibanez - kilka słów o marce

Ibanez

Firma Ibanez to stary japoński koncern produkujący gitary i akcesoria, jeszcze od lat sześćdziesiątych - siedemdziesiątych.
Początki produkcji, to jak wiele firm z Japonii z tamtych lat - kopie Gibsonów i Fenderów. Te stare modele Ibanezów są bardzo fajnymi instrumentami, wyprodukowanymi w ten sposób, że można spotkac takie jak nówki do tej pory. A i oferta najnowsza to całkiem spory wybór.

Ibanez to firma już własciwie tak samo klasyczna jak Gibson, czy Fender. Obok Yamahy i ESP, Ibanez plasuje się w czołowce japońskiej produkcji.

Klasyczne konstrukcje:

Performer, nawiązująca do Les Paul.
Blazer i Roadstar – nawiązujące do Stratocastera.
Destroyer – odpowiedź na Explorera.
Iceman i Fireman
RG
S
Sabre
Universe
Talman
Artcore


Ibanez jest marką produkującą: gitary elektryczne, akustyczne, klasyczne i basowe oraz osprzętu muzyczny (wzmacniacze, efekty, akcesoria), należąca do korporacji Hoshino Gakki Group, właściciela również marki Tama, produkującej sprzęt perkusyjny wysokiejklasy.

Ibanez swój boom miał w latach osiemdziesiątych. Wtedy firma zaczęła produkcję, tak zwanych, wiosełek sportowych - SuperStratów. Wtedy narodziło się shredowanie i Ibanez wykorzystał tę chwilę – wielu szybkich wymiataczy zostało obdarowanych kontraktami reklamowymi i przesiadło się na Ibanezy.

Ilość gitarzystów – tych sławnych i znanych, grających na Ibanezach jest przeogromna.
Na przestrzeni dziejów firma sponsorowała i często sygnowała gitarki takim panom jak Satriani, Omar Rodrigez, Vai, Korn, Frank Gambale, Paul Gilbert, Mick Thompson i wielu innym. Jeśli chodzi o polski akcent to na liście użytkowników, w katalogu jest między innymi Krzysio Misiak – zankomity płocki gitarzysta wirtuoz, od lat z Ibanezem, Wojtek Hoffman – który Ibaneza trzyma koło Gibsona SG, Jarosław Śmietana i Wojciech Mazolewski.

Firma Ajbanez. jako pierwsza wprowadziła do produkcji seryjnej, także dla początkujących graczy – obecnie modele GRG, wersje gitar siedmiostrunowych. Obecnie Ibanez produkuje również instrumenty 8-strunowe... także w gamie tanich wioseł.

Ścisła współpraca z amerykańską firmą od produkcji i konstrukcji przetworników DiMarzio, czego efektem jest choćby własna linia przystawek DiMarzio/IBZ, czy starsze przetworniki IBZ USA.

Firma Ibanez produkuje gitary dla każdego odbiorcy.
Od naprawdę totalnie początkujących amatorów – GIO, do profesjonalistów poruszających się w wielu stylach - PRESTIGE. Lista kilku modeli znajduje się ponizej:

Elektryczne
RGA
JEM (Sygnatura Steve Vai)
GRG


Akustyczne
AW
EP9 (sygnaturowa gitara Steve Vai)
JAMPACK
MANDOLIN
PF
TALMAN
Ostatnio w ofercie formy pojawiły się serie: Iron Gear, Premium, Gio.

Ibanez wymyślił takie kształty gitar jak Xyphios, Iceman, Roadstar, RG, S, a ostatnio Fireman, we współpracy z Paulem Gilbertem.

Ibanez to stary i dobry koncern muzyczny, na stale wpisany w historię gitary elektrycznej.
Popularnie, w Polsce nazywany Ibek.