Polecamy

1862 zł
2222 zł Cena regularna
1898 zł najniższa cena

Wybór słuchawek dousznych

Sztuka jest wszędzie i czy tego chcemy czy nie, będzie nas zawsze otaczała. Przykładem może być malarstwo, ponieważ w wielu lokalach widzimy obrazy, to samo tyczy się fotografii, ponieważ zdjęcia również wieszamy. Jest bardzo wiele dziedzin sztuki, ale tą z którą obcujemy najczęściej jest bez wątpienia muzyka, ponieważ słyszymy ją w wielu miejscach, a po powrocie do domu lubimy się odprężyć słuchając ulubionych wykonawców.

Nie jest tajemnicą, że ulubiona muzyka nie musi towarzyszyć nam jedynie w domu. Wystarczy przenośny odtwarzacz lub telefon i już możemy cieszyć się muzyką na spacerze lub w drodze do szkoły czy pracy.
Sama muzyka jest czasem niewystarczająca dla wymagających osób, ponieważ zwracają one dużą uwagę na jakość brzmienia i lubują się w niej. Czy jakość można jakoś poprawić? Owszem, tylko trzeba zacząć od początku, a na początku zawsze jest utwór. To jaką jakość ma dany utwór zależy od muzyków i producenta, ale jeżeli zależy nam na jak najlepszej jakości i mamy taką możliwość, słuchajmy muzyki w najlepszych formatach, na przykład takich jak flac. Takie formaty zajmują więcej miejsca niż znane wszystkim mp3, lecz jakość jest wyczuwalna.

Bardzo ważny jest też odtwarzacz, ponieważ one również oferują różną jakość. Bardzo ważnym aspektem wpływającym na brzmienie muzyki są również słuchawki, które przez niektóre osoby są traktowane jako urządzenie, które jedynie nagłaśnia dźwięk, podczas gdy każdy model charakteryzuje się innymi możliwościami.
Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru słuchawek dousznych?

Słuchawki douszne zajmują mało miejsca i nie rzucają się tak w oczy jak słuchawki nauszne. Z tego powodu są one chętnie używane podczas słuchania muzyki poza domem. Wybierając dobre słuchawki musimy kierować się nie tylko jakością brzmienia, ale także wygodą użytkowania oraz wytrzymałością, ponieważ chyba każdy zna frustrujące uczucie podczas gdy jedna słuchawka przestaje grać. Dobre słuchawki douszne nie muszą być drogie, a dowodem na to może być model Proel EH1000

Wybór słuchawek powinien być też dostosowany do ulubionych gatunków muzycznych i zakresu tonów w których się lubujemy. Jeżeli cenimy sobie mocny bas, wówczas doskonałym wyborem będą słuchawki Stagg SPM 435. Poza mocnym i naturalnym basem, model ten zasługuje na uznanie również za sprawą wygody użytkowania, dzięki której ucho nie męczy się nawet jeśli słuchamy muzyki przez bardzo długi czas.

Producenci sprzętu nagłośnieniowego muszą zwracać uwagę na panujące trendy, a coraz częściej zauważanym ostatnio jest trend na ruch i sport. Co ma wspólnego sport ze słuchaniem muzyki? Wbrew pozorom bardzo wiele, czego dowodem jest istnienie na rynku muzycznym słuchawek Prodipe IEM 3 . Model ten posiada bardzo czyste i zrównoważone brzmienie, bez wybijających się przed szereg tonów wysokich czy niskich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że słuchawki te leżą w uchu bardzo wygodnie i pewnie, przez co nie wypadają nawet podczas biegania, dlatego są polecane osobom aktywnym. Kolejną ważną zaletą jest odporność na deszcz, pot i inne warunki zewnętrzne. Użytkownicy nie muszą się martwić o brzmienie ani stan słuchawek, dlatego mogą skupić się na sporcie i brzmieniu muzyki.

Muzyka jest piękna i co do tego nie ma wątpliwości, a znalezienie osoby, która nie lubi muzyki jest zadaniem graniczącym z cudem. Nic w tym dziwnego, ponieważ bardzo szeroki podział gatunkowy sprawia, że każdy z nas znajdzie w muzyce coś dla siebie. Słuchajmy jej jak najwięcej, skupiajmy się na brzmieniu, odtwarzajmy ją w domu i poza nim, najważniejsze jednak by słuchanie muzyki dawało nam radość. Wybór słuchawek dousznych nie jest niczym trudnym, ale zadanie to nie jest takie łatwe jeżeli poszukujemy odpowiedniego brzmienia i komfortu użytkowania.

Wyżej wymienione modele to nie jedyne, które są godne polecenia. Kupują słuchawki warto zwracać uwagę również na producenta, bo czasem jest on gwarancją wysokiej jakości. Do najchętniej wybieranych słuchawek należą modele firm takich jak AKG, Superlux czy Shure. Wybierając odpowiedni model powinniśmy sugerować się również tym, czy zamierzamy używać ich w połączeniu z przenośnym odtwarzaczem czy z telefonem. Jeżeli słuchamy muzyki za pomocą telefonu i zależy nam na większej wygodzie, wówczas warto sprawdzić czy wybrany model posiada wbudowany mikrofon, który umożliwi nam rozmowę przez telefon bez konieczności odłączania słuchawek. Chociaż słuchawki dokanałowe nie tłumią tak dokładnie dźwięków z otoczenia, to dobry model potrafi sprawić, że skupimy się na bogactwie brzmienia, dzięki czemu nie będzie nas rozpraszał żaden inny dźwięk.

Sprawdź również

Kategorie produktów