Waluta
Logo hurtowniamuzyczna.pl
Twój koszyk
 

Polecamy

Przegląd mikrofonów firmy Sennheiser

Instrumenty na scenie

Podobnie jak w przypadku wokali, podczas nagłaśniania instrumentów na scenie potrzebujemy mikrofonów, które rejestrują silny sygnał, a przy tym jak najlepiej izolują dźwięki otoczenia. Dodatkowo mikrofon powinien uporać się z dużym sygnałem źródłowym bez zniekształceń. Dla wzmacniaczy gitarowych, jednym z najlepszych mikrofonów ze stajni Sennheisera będzie model e906. Jest on bardzo dobrze przystosowany do przechwytywania surowego brzmienia gitarowych oraz basowych wzmacniaczy, których poziom wyjściowy jest bardzo duży. Jeśli chodzi o instrumenty perkusyjne odpowiednim mikrofonem będzie e604 do werbla lub tom-tomów, e602 II do bębna taktowego oraz e614 przeznaczone do nagłośnienia overheadów. Taki zestaw zaoszczędzi nam sporo czasu na kompletowaniu odpowiednich mikrofonów perkusyjnych, a przy tym osiągniemy bardzo dobre rezultaty na praktycznie każdym zestawie perkusyjnym. Dla instrumentów akustycznych, dynamiczny model MD 431 zapewni szczegółowość oraz przejrzystość znaną z mikrofonów pojemnościowych, a przy tym zapewni odpowiednią separację otoczenia. Sennheiser posiada również wiele mikrofonów instrumentalnych przeznaczonych do ich systemów bezprzewodowych.

Instrumenty w studio

Do powszechnych zastosowań takich jak wzmacniacze gitarowe, akustyczne zestawy perkusyjne, potrzebne są mikrofony, które nie tylko brzmią dobrze, ale posiadają także wysoki współczynnik SPL (poziom ciśnienia akustycznego). Popularnym wyborem w takim wypadku jest dynamiczny mikrofon Sennheiser MD 421 - znajdziemy go w każdym najlepszym studio, gdyż stał się standardem do nagrywania wzmacniaczy basowych oraz gitarowych czy tom-tomów. Kolejny dynamiczny model e906 jest dostosowany do wzmacniaczy gitarowych, jednak równie dobrze sprawdzi się przy perkusji czy instrumentach dętych. Dla bardziej delikatnych i cichszych źródeł dźwięku, dynamiczny MD 441 U jest niezastąpionym narzędziem, który oferuje poziom detali znany z mikrofonów pojemnościowych, wraz ze świetną izolacją otoczenia, odpowiednią dla instrumentów akustycznych. Ciekawą propozycją jest również mało-membranowy pojemnościowy e914, przeznaczony do gitary akustycznej oraz innych instrumentów szarpanych.

Podsumowanie

Bez względu na zastosowanie, możemy mieć pewność, że Sennheiser ma swojej ofercie mikrofon, który będzie brzmiał świetnie i okaże się niezawodny. Potwierdza to ilość realizatorów na całym świecie, którzy wykorzystują mikrofony tej firmy podczas profesjonalnej pracy w studio czy na scenie.

E 602 II